Kurumsal

Hakkımızda

Hakkımızda


Egebant, 1969 yılında Karaköy’de kurulmuştur. Sürdürülebilir çözümleri ile müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutup müşterilerinin ve paydaşlarının daimî çözüm ortağı olma misyonuyla, kendini dünya çapında ispatlamış markalar ile uzun yıllardır iş birliği yapmaktadır. 


Bu doğrultuda global anlamda güçlü markalar olan 3M, Honeywell, Klingspor, Naxoflex, Dynabrade ve Sicad markalarının ürünlerini Türkiye pazarına sunmaktadır.


Güvenilir, yenilikçi, içten, cesur ve katılımcı temel değerleri doğrultusunda müşterileri ve paydaşları ile güvene dayalı ve uzun süreli ilişkiler oluşturmakta ve onlara özel esnek çözümler geliştirmektedir.


Otomotivden beyaz eşyaya, sektöründe öncü birçok markaya sunduğu hizmetler ile elde ettiği üretim tecrübesini, pazarın ihtiyaçlarını da gözeterek yaptığı yatırımlarla destekleyen Egebant, kendi markaları olan Egebant ve Sander ile ürün çeşitliliğini artırmaya devam etmektedir.

  

Şekerpınar Kocaeli ve Şanlıurfa üretim tesislerinde 600’den fazla çalışanı, 50’den fazla aktif satış ekibi ve Türkiye’nin birçok noktasındaki bayi ağı ile Egebant, her sektörlere uygun ürün çeşitliliği sunarak başta Avrupa olmak üzere 3 kıtada 30’dan fazla ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir.


Müşteri odaklı yaklaşımıyla Ar-Ge merkezinde yürüttüğü çalışmalarla tüm müşteri ve paydaşları için değer yaratan inovatif çözümler geliştirmektedir.


Egebant, çevre politikası ile tesislerindeki proses girdilerini ve enerji kaynaklarını etkin kullanmakta, enerji tasarrufunu artıracak, atıkları azaltacak, kirliliği önleyecek yöntemler geliştirmektedir.


Sürdürülebilir çevre anlayışı ile tesislerinde “Sıfır Atık Projesi” başlatan Egebant, atıkları kaynağından ayrıştırarak çevresel risklerin azaltılmasını sağlayacaktır. Ayrıca kurduğu geri dönüşüm tesisleri ile yeşil enerji alanlarında da kendini geliştirmektedir. 


Bununla birlikte Egebant, emisyonları azaltarak yenilebilir kaynaklara dayalı bir enerji sisteminin geliştirilmesi için Şanlıurfa üretim tesisinde tükettiği enerjinin büyük bir bölümünü çatı üstü güneş enerjisi santrali ile üretmeyi planlamaktadır. 


Egebant; 55 yıldır küresel bir marka ve öncü olma vizyonu doğrultusunda tüm paydaşları için sürdürülebilir çözümler üretip kalıcı değerler yaratarak markalarını ve ismini başarılı bir şekilde büyütmeye devam etmektedir. 

AMAÇ


Güvenli, verimli ve kapsayıcı bir iş ortamının gelişimine katkı sağlamak.

VİZYONUMUZ


Çalışan ve müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutarak, yenilikçi ve güvenilir çözümlerimizle paydaşlarımızın sürdürülebilir çözüm ortağı küresel bir marka olmaktır.55+
Yıllık
Deneyim

Kurumsal Videomuz

Tarihte Egebant

1969
Kuruluş

Karaköy Perşembe Pazarı'nda ticari hayatına başladı.

1983
Anonim Şirket Olduk

Egebant Zımpara ve Polisaj Malz. San. ve Tic. A.Ş. ünvanını aldı.

1987
Üretime Başladık

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi'nde ilk fabrika üretimine geçti.

2008
TOSB'a Taşındık

Genel Müdürlük ve Ana Fabrika faaliyet gösterdiği Kocaeli / Çayırova TOSB'daki binasına taşındı

2013
İkinci Fabrikamızı Açtık

Şanlıurfa OSB'de ilk fabrika yatırımını yaptı ve sanayide kullanılan iş eldivenlerinin üretimi için faaliyete başladı.

2018
Fabrikamızı Genişlettik

Şanlıurfa OSB'de ikinci fabrika ile birleştirilerek yüksek  üretim kapasitesine sahip faaliyetlerine halen devam etmektedir.